Connect with us

Αθλητικά

Φερέιρα: «Οι λεπτομέρειες ευνόησαν την Κράσνονταρ» (vid)

O Πορτογάλος τεχνικός, μιλώντας στην κάμερα του PAOK TV, στάθηκε στις λεπτομέρειες που όπως είπε, ήταν υπέρ της Κράσνονταρ, στη χθεσινή ήττα με 2-1.

«Δεν αλλάζει κάτι για εμάς. Θα θέλαμε να έχουμε ένα θετικότερο αποτέλεσμα, ωστόσο η φάση παραμένει ανοικτή. Είδαμε ένα παιχνίδι αρκετά ισορροπημένο στο οποίο και οι δύο ομάδες, είχαν τις ευκαιρίες τους. H αντίπαλη ομάδα, σκόραρε με πέναλτι και με μία ατομική ενέργεια του δεξιού μπακ, που βρήκε στην πλάτη της δικής μας άμυνας το συμπαίκτη του. Εμείς είχαμε το χαμένο πέναλτι, είχαμε το δοκάρι, οπότε δημιουργήσαμε τις δικές μας, ξεκάθαρες ευκαιρίες για να πάρουμε κάτι παραπάνω από αυτό το παιχνίδι. Δεν το πήραμε, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Το παιχνίδι μας, σε γενικές γραμμές, ήταν καλό. Σίγουρα υπάρχουν κάποια σημεία που πρέπει να διορθώσουμε για τη ρεβάνς. Είναι παιχνίδια που κρίνονται στις λεπτομέρειες. Τώρα ευνόησαν τον αντίπαλο μας, εμείς πρέπει να δουλέψουμε ακόμα περισσότερο, ούτως ώστε αυτές οι λεπτομέρειες να είναι υπέρ μας στο παιχνίδι της Τούμπας» είπε ο Φερέιρα.